KO în ultimele 22 de minute! Ştiinţa Miroslava – FC Panciu 3-0

Mai 25, 2016 by

Miroslava1
#fotbaldevrancea Echipa de fotbal FC Panciu a pierdut, 3-0 (0-0) partida disputată de la ora 18.00 pe terenul echipei ieşene Ştiinţa Miroslava, joc care a contat pentru etapa a 25-a a Ligii a 3-a la fotbal. În prima repriză, gazdele au marcat prin Crengăniş (21), dar golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid, iar la poarta cealaltă, Pasăre nu a nimerit spaţiul porţii ieşene cu un şut de la marginea careului (35). Ieşenii au început în forţă actul secund şi au ieşit de la cabine decişi să înscrie. Crengăniş (50, reluare slabă din centrul careului) şi Buhuşi (54, şut pe lângă poarta păncenilor şi 58, reluare peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 18 metri). 1-0 s-a făcut în minutul 68. Crengăniş a primit un balon în careu cu spatele la poarta echipei din Panciu, a pivotat şi l-a bătut pe Irimia cu un şut la firul ierbii. Acelaşi Crengănis a mai punctat de două ori (75 din penalty şi 80). FC Panciu a evoluat cu: Irimia – Bucur, Alupei, Ciornei, Menghia – Sava, Voinea, Negoescu, Duca – Pasăre, Hany Ragab. Rezerve: Crăciun, Dima, Blănaru, B. Stoian. În urma acestui rezultat, FC Panciu se menţine pe locul 9 în seria I. În ultima etapă a sezonului, FC Panciu va câştiga sâmbătă cu 3-0 meciul cu Cetatea Tg. Neamţ, echipă care s-a retras din campionat.
Miroslava
Rezultatele etapei a XXV-a:
Aerostar Bacău – CSM Paşcani 2-0,
Sporting Lieşti – Petrotub Roman 2-1,
Ştiinţa Miroslava – FC Panciu 3-0,
Atletico Vaslui – Metalosport Galaţi 0-1.
Bucovina Rădăuţi – Inter Dorohoi 0-3 (Bucovina Rădăuţi s-a retras din competiţie în această iarnă şi pierde meciurile rămase la „masa verde”),
Cetatea Târgu Neamţ – Olimpia Râmnicu Sărat 0-3 (Cetatea a fost exclusă din competiţie în această iarnă şi pierde meciurile rămase la „masa verde”),
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Zagon 3-0 (FC Zagon s-a retras din competiţie în această iarnă şi pierde meciurile rămase la „masa verde”).